OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

Niečo o plemene

Čínsky chocholatý pes – naháč,
nemá žiadne špeciálne požiadavky na ošetrovanie pokožky, ktorá vzhľadom na svoju úlohu je u tohto plemena odolnejšia a hrubšia ako u bežného plemena..
Bežnú hygienu zabezpečujeme umývaním telovými sprchovacími gelmi s  následnou aplikáciou telové mlieko. Rituál bežnej hygieny je totožný ako u človeka. Po zime musíme chrániť neopálenú pokožku tela pred prvými jarnými lúčmi, či už odevom alebo krémom s dostatočným ochranným faktorom. Bežne pigmentovaný naháč sa veľmi rýchlo opáli na tmavú farbu.
Naháči milujú slnko a opaľovanie. Počas účinkom najsilnejšieho poludňajšieho slnečného žiarenia sa snažíme, aby sa z preventívnych dôvodov nevystavovali priamo slnku.
Zaujímavosťou naháčov je skutočnosť veľmi rýchleho rastu nechtov. Takže manikúru nemôžeme opomenúť každý týždeň.
          
Čínsky chocholatý pes – labutienka,
má úžasnú hodvábnu srsť, ktorú je potrebné ošetrovať kvalitnou kozmetikou, nakoľko má tendenciu sa plstiť. Pokiaľ použijemé kvalitný šampón a kondicionér, nevyžaduje si údržba špeciálne nároky. Stačí psíka každé 2 týždne poriadne rozčesať a okúpať. Denná údržba je ako u všetkých dlhosrstých plemien. Tlama sa strojčekom zostriháva na krátko ako i znaky pod očami, ktorým sa v meste nevyhneme. Powderpuff má čisté okolie očí len v horách – bezprašnom prostredí.
Pokiaľ srsť zanedbáme, trvá hodiny prinavrátenie do jej obdivuhodného stavu. Ak powdera ostriháme, rast je srsti je veľmi pomalý a zostane kučeravá štruktúra srsti. Na rozdiel od Yorka má powder podsadu s fantastickou tepelnoizolačnou schopnosťou.
Labutienka sa pri plávaní nenamočí až po pokožku. Často sa im však dostane do uší voda, nakoľko pre ich tvar labky nemajú dostatočný záber a majú nevyváženú stabilitu metacentra ( zajačia labka má min. plochu plávacích blán ). 
www.scarabeus.sk